Jak na čištění ucpaných pórů na nose, bradě a čele
Ucpané póry trápí téměř každou ženu i muže. Nejčastěji se s nimi setkáváme na nose, bradě a čele, kde vedou k nevzhledným černým tečkám. Nežádoucí situaci s ucpanými póry se řada lidí snaží řešit tím, že si černé tečky vymačkává. Tak ale bohužel svůj problém s pletí ještě zhoršují. Poradíme vám, jak se zbavit ucpaných pórů skutečně efektivně a dlouhodobě.
Co jsou ucpané póry
Ucpané póry vznikají tak, že se v nich ukládá nadbytečný kožní maz a nečistoty, které nebyly odstraněny. Tento kožní maz zoxiduje, tedy zčerná, což se na povrchu pleti následně projevuje jako černé tečky.
K ucpávání pórů může docházet z celé řady příčin. Jedná se především o následující:
- hormonální změny,
- přílišný pobyt na slunci,
- nedostatečná hydratace,
- nekvalitní kosmetika,
- nadměrný stres.
Ucpané póry na obličeji
Rozšířené a ucpané póry se mohou objevit kdekoliv na těle, nicméně nejčastěji se s nimi setkáváme právě na čele, nose i bradě. Tyto oblasti našeho těla jsou totiž většinu času odhalené, takže se na nich nejčastěji uchycují nečistoty. A pokud svou pleť pravidelně a důkladně nečistíme, černé tečky jsou na světě.
Ucpané póry na čele
Póry na čele se mohou ucpat vlivem hromadění mastnoty a odumřelých kožních buněk, často způsobených mastnými vlasy nebo vlasovými produkty, které přicházejí do kontaktu s pokožkou. Stres a hormonální změny také mohou přispět k ucpávání pórů na čele.
Ošetření:
- Pravidelné čištění: Používejte jemný čisticí gel nebo pěnu určenou pro mastnou nebo smíšenou pleť, která odstraní nadbytečný maz a nečistoty. Skvěle poslouží i čisticí kartáček.
- Exfoliace: Používejte jemný peeling jednou až dvakrát týdně, aby se odstranily odumřelé kožní buňky.
- Bezolejové produkty: Vyberte si lehké hydratační krémy a makeup bez minerálních olejů a silikonů, aby nedošlo k dalšímu ucpávání pórů.
Ucpané póry na nose
Nos je obvykle oblastí s největší koncentrací mazových žláz, což způsobuje vyšší produkci mazu a následné ucpávání pórů, které může vést k černým tečkám (komedonům).
Ošetření:
- Parní lázně: Jemná napářka horkým mokrým ručníkem může pomoci otevřít póry a usnadnit jejich následné čištění.
- Ultrazvukové čištění: Protože má nos množství záhybů, s čištěním vám pomůže přesně cílící ultrazuvková špachtle.
- Kyselina salicylová: Produkty s kyselinou salicylovou mohou pomoci uvolnit ucpané póry a redukovat tvorbu černých teček.
Ucpané póry na bradě
Ucpané póry na bradě jsou často důsledkem hormonálních změn, což vede k nadměrné produkci mazu. Může být také způsobeno kontaktem s rukama nebo mobilním telefonem.
Ošetření:
- Antibakteriální čisticí prostředky: Používejte čisticí prostředky s antibakteriálními složkami, které pomohou redukovat bakterie způsobující akné.
- Adstringence: Bahenní masky odsávají přebytečný maz, pomáhají obnovit buněčný obrat a zabránit ucpávání pórů.
- Zamezení dotýkání: Snažte se minimalizovat dotyk obličeje rukama a čistěte pravidelně povrch mobilního telefonu.
Jak uvolnit ucpané póry
Pokud se chcete zbavit černých teček a efektivně vyčistit své póry, můžete zvážit pravidelnou návštěvu kosmetického salonu. Pokud ale současně chcete ušetřit, můžete si kosmetickou péči dopřát v pohodlí svého domova a to díky kvalitním přípravkům a moderním přístrojům. Uvolnění ucpaných pórů je klíčové pro zdravou a čistou pleť. Použití sonických čisticích kartáčků, jako je například Geske Sonic Thermo Facial Brush 6-in-1, může být velmi účinné. Tento přístroj kombinuje několik funkcí, které mohou pomoci uvolnit a vyčistit póry.
Jak používat Geske prohřívací čisticí kartáček pro vyčištění pórů?
Příprava pleti:
-
Naneste malé množství čisticího přípravku na vlhký kartáček. Jemně masírujte obličej krouživými pohyby. Zaměřte se na problémové oblasti, jako je čelo, nos a brada.
-
Sonické vibrace pomáhají hluboce čistit póry a odstraňovat nečistoty a odumřelé kožní buňky.
Prohřívání a napařování pleti:
- Nyní kartáček otočte, zapněte prohřívání a čistý vlhký obličej jemně masírujte. Teplo pomáhá uvolnit nečistoty a maz v pórech, což usnadňuje jejich následné čištění. Namočeným vatovým tamponem zajistěte, že je pleť stále vlhká.
Hloubkové čištění pleti
- Pro tento krok je možné využít kosmetické přístroje GESKE: čištění vakuovým podtlakem, hydrodermabrazí nebo ultrazvukovou špachtlí.